Oficjalne życzenia noworoczne

Zwyczaj składania życzeń noworocznych jest bardzo stary, ale i piękny, a co najważniejsze przekazujemy je nie tylko najbliższym osobom, krewnym, przyjaciołom, znajomych, kolegom z pracy, ale i przechodniom na ulicy. Oczywiście, w ostatnim czasie nastała moda na zabawne wierszyki czy sms-y noworoczne, jednak w dalszym ciągu atrakcyjne są życzenia oficjalne, które są bardzo uniwersalne, gdyż możemy złożyć je każdemu i będziemy mieć pewność, iż nikogo nie urazimy, o co nietrudno w przypadku śmiesznych rymowanek, które często są w złym guście.

Warto podkreślić to, iż za ich pomocą najczęściej życzymy wszystkim szczęśliwego, nadchodzącego roku, spełnienia marzeń, pomyślności, sukcesu w życiu osobistym i prywatnym. Przede wszystkim, możemy się też pokusić o wygłoszenie bardziej rozbudowanych życzeń, ale trzeba wcześniej sobie przemyśleć ich treść, by nie popełnić gafy. Nie ulega wątpliwości to, iż do najpiękniejszych życzeń należą te, które cechują się prostotą, gdyż wyklepane wierszyki o nietypowej formie nie zawsze są odbierane pozytywnie, gdyż mimo wszystko większość osób woli usłyszeć standardowe: Wszystkiego najlepszego” lub „Szczęśliwego Nowego Roku”, niż napisaną przez kogoś innego oryginalną rymowankę. Należy powiedzieć o tym, iż możemy również skorzystać z gotowych wzorów tradycyjnych życzeń noworocznych, które są zamieszczone w sieci, jednak musimy mieć na uwadze to, iż życzenia, które nie są naszego autorstwa, mogą nie zabrzmieć szczerze w naszych ustach, w szczególności gdy będziemy cały czas zważać na to, by się nie pomylić lub nie zapomnieć wcześniej wyuczonego tekstu życzeń.

Z pewnością, życzenia oficjalne na Nowy Rok powinniśmy kierować głownie do osób starszych, które cenią sobie tradycję, a także do szefostwa, nauczycieli, wykładowców, ludzi, których nie znamy dobrze. Otóż, nietaktem jest wygłaszaniem przed nimi zabawnych wierszyków, bowiem nigdy nie mamy pewności, jak oni zareagują na tego rodzaju życzenia, bowiem ludzie mają rożne osobowości, charaktery i poczucie humoru i to, co jednych może bawić, innych na pewno obrazi. A przecież nikt chyba nie chce czuć się zażenowany z powodu nietrafionych życzeń.  Poza tym, klasyczne życzenia są bardzo wymowne i w zaledwie dwu czy trzech słowa potrafią wyrazić wszystko, co czujemy w głębi serca.

Nie ulega wątpliwości to, że najwięcej radości sprawiają życzenia, które są przekazywane osobiście, ale gdy nie mamy takiej możliwości, to zawsze możemy jeszcze to zrobić telefonicznie albo za pośrednictwem maila bądź karki noworocznej.